عروسی با ما یک بانک بزرگ در زمینه برگزاری مراسم عروسی است و به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجموعه ای از بهترین خدمات عروسی مانند: باغ و تالار، مزون ها، گلفروشی ها و... را در دسترس داشته باشید تا کمی دستتان برای انتخاب باز باشد ما تمام این خدمات را برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عروسی های شما گرد هم جمع کرده ایم :)

نکاتی برای هفته اول ترک سیگار
پزشکی و سلامت
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷
ادامه مطلب
نکات مهم در خرید جهاز عروسی
ازدواج
دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷
ادامه مطلب
IOS Application
تجربیات استفاده خودتان از خدمات گوناگون این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید
انجمن سایت عــــــروس
مشاهده انجمن
کانال تلگرام
کسب و کارهای جدید
عروسی با ما در ارومیه

شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران قرار دارد و یکی از کلان شهرهای ایران و دهمین شهر پرجمیعت کشور است که از جنوب به سلماس، از شمال به نقده، از شرق به دریاچه ارومیه و از بخش غرب به مرز ترکیه محدود شده است.

ارومیه را به دریاچه های زیبای آن می‌شناسند و تا قبل از خشک شدن دریاچه ارومیه به این شهر شهر آب ها نیز گفته می‌شد. در زبان آشوری نیز ارومیه به معنای شهر آب هاست. نام قدیم این شهر رضاییه بوده است. قدمت شهر ارومیه به بیش از سه هزار سال می رسد و یکی از قدیمی ترین شهرها در منطقه شمال غرب ایران است که دارای آب و هوایی معتدل و طبیعتی بسیار زیبا می‌باشد، تمام این جاذبه ها ارومیه را یکی از شهرهای گردشگری کشور کرده است.

مردم ارومیه اکثریت به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند و عده کمی از جمعیت آن را نیز کردها تشکیل می دهند. این شهر دارای اقلیتی از مسیحیان (آشوری و ارمنی) نیز می‌باشد. با توجه به قدمت زیادی که شهر ارومیه دارد دارای مناطق تاریخی و آثار باستانی زیادی است که از جمله آن ها می‌توان به مسجد سردار، کلیسای مارقویا، کلیسای ننه مریم، آتشکده تمر، یخچال نه پل اشاره کرد. از مناطق طبیعی و دیگر جاذبه های گردشگری شهر ارومیه نیز می توان از پارک دریاچه ارومیه، برکه دالامپر، جزیره اسپیر، جزیره اشک، چشمه آب معدنی کوه زنبیل، آبشار سوله دوکل، بنای سه گنبد، مجتمع تفریحی چی چست، بازار ارومیه و پیست اسکی خوشاکو نام برد.

مانند سایر شهرهای ایران ارومیه نیز غذاهای خاص خود را دارد که از معروف ترین آن ها آش دوغ، گزلمه، خورشت آق ماشو و اماج هستند. از صنایع دستی ارومیه می‌توان به ریزه کاری ها و نازک کاری های چوبی اشاره کرد که جزو سوغات ارومیه نیز می‌باشند. عمده محصولات کشاوزی ارومیه انگور و سیب است و سوغات محبوب این شهر نیز انواع نقل بیدمشک و نقل گل محمدی، عرقیات و شیرینی های سنتی ارومیه است.