عروسی با ما یک بانک بزرگ در زمینه برگزاری مراسم عروسی است و به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجموعه ای از بهترین خدمات عروسی مانند: باغ و تالار، مزون ها، گلفروشی ها و... را در دسترس داشته باشید تا کمی دستتان برای انتخاب باز باشد ما تمام این خدمات را برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عروسی های شما گرد هم جمع کرده ایم :)

نکاتی برای هفته اول ترک سیگار
پزشکی و سلامت
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷
ادامه مطلب
نکات مهم در خرید جهاز عروسی
ازدواج
دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷
ادامه مطلب
IOS Application
تجربیات استفاده خودتان از خدمات گوناگون این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید
انجمن سایت عــــــروس
مشاهده انجمن
کانال تلگرام
کسب و کارهای جدید
عروسی با ما در قم

شهر قم یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان قم می‌باشد. این شهر یک شهر مذهبی است و در دشت قم و در کنار رودخانه قمرود قرار دارد. قم دارای آب و هوای نیمه بیابانی و خشک می‌‌باشد. این شهر دارای جمعیتی در حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر و هفتمین شهر پر جمعیت ایران است. به این شهر واتیکان ایران نیز می‌گویند. زبان مردم قم فارسی با لهجه قمی است که این لهجه دیگر مثل قدیم در این شهر رواج ندارد و اکثر مردم با لهجه تهرانی صحبت می‌کنند. شهر قم از جمله شهرهای مهاجر پذیر در ایران است که افراد زیادی به این شهر مهاجارت می‌کنند و بیشترین مهاجران آن را طلبه هایی که برای تحصیل به حوزه های علمیه قم می‌آیند تشکیل می‌دهند.

شهر قم و همچنین استان قم به دلیل قدمت زیاد و پیشینه تاریخی و مذهبی ای که دارد دارای آثار تاریخی و باستانی زیادی از جمله بازار قم، مدرسه جهانگیر خان، مدرسه فیضیه قم، خانه تاریخی حاج علی خان زند، خانه ملاصدرا، مدرسه قیاسیه و قره تپه قمرود که یک گنجینه ارزشمند از آثار تاریخی و باستانی است، می‌باشد. از مناطق طبیعی و گردشگری این شهر نیز می‌توان به دریاچه نمک، بوستان علوی، آبشار نوقاهان، روستای موچان، منطقه شکار ممنوع کهندان، تالاب بهشت، باغ زیتون بلند نظر و روستای قم رود اشاره کرد.

محبوب ترین و معروف ترین سوغاتی قم که همه ایران آن را می‌شناسند سوهان است. دیگر سوغات خوراکی این شهر نان شیرینی محلی، حلوا، نان کسمه است. صنایع دستی شهر قم که کمتر کسی با آن آشنایی دارد خرمهره سازی، قالی بافی، معرق کاری، مروار بافی و نقاشی سنتی است. از جمله غذاهای محلی و سنتی قم نیز آبگوشت قنبید یا کلم قمری، آبگوشت هویج برگه، آش قونبیه، آش پتله، ماش ماشک، ماشاب، دمپختک قومی، مغزابه، پتله پلو، قاقاناخ، کوفته قمی است.