عروسی با ما یک بانک بزرگ در زمینه برگزاری مراسم عروسی است و به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجموعه ای از بهترین خدمات عروسی مانند: باغ و تالار، مزون ها، گلفروشی ها و... را در دسترس داشته باشید تا کمی دستتان برای انتخاب باز باشد ما تمام این خدمات را برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عروسی های شما گرد هم جمع کرده ایم :)

نکاتی برای هفته اول ترک سیگار
پزشکی و سلامت
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷
ادامه مطلب
نکات مهم در خرید جهاز عروسی
ازدواج
دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷
ادامه مطلب
IOS Application
تجربیات استفاده خودتان از خدمات گوناگون این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید
انجمن سایت عــــــروس
مشاهده انجمن
کانال تلگرام
کسب و کارهای جدید
عروسی با ما در کرمان

شهر کرمان مرکز پهناورترین استان کشور یعنی استان کرمان است و جزو کلان شهرای کشور محسوب می‌شود که در جنوب شرقی ایران قرار دارد. جمعیت کرمان در حدود ۷۰۰ هزار نفر است و سومین مرکز استان مرتفع در ایران است. نام کرمان در لیست ۵ شهر تاریخی ایران قرار دارد. این شهر همچنین در حال تبدیل شدن به یک شهر الکترونیک است. شهر کرمان دارای قدمت و پیشینه تاریخی بالایی است و سابقه سکونت در این شهر به هزاره چهارم قبل از میلاد بر می‌گردد، همچنین شهر کرمان در گذشته در دوره های مختلفی پایتخت ایران نیز بوده است. آب و هوا در کرمان در تابستان نسبتا خنک و در زمستان بسیار سرد است. زبان و گویش مردم این شهر فارسی با لهجه کرمانی می‌باشد.

استان کرمان دارای جاذبه های توریستی و باستانی زیادی است که شهرت جهانی دارد. گنیجینه های تاریخی بسیاری با معماری ارزشمند در این شهر وجود دارد که از جمله آثار تاریخی و باستانی مشهور کرمان می‌توان از ارگ بم، عمارت باغ فتح آباد، کاروانسرای وکیل، بازار میدان ارگ، مدرسه حیاتی، منظر فرهنگی میمند، حمام گنجعلی خان، باغ شازده، آستانه شاه نعمت الله ولی و عمارت موسی خانی (شهر بابک) نام برد.

همچنین شهر کرمان علاوه بر تاریخی بودن و جاذبه های باستانی خود جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی دارد که از جمله آن ها بام کرمان، پارک جنگلی قائم کرمان، آبشار وروار، دهانه آتشفشانی راین، آبشار آبسر، آبشار بنگان، کوه پلوار و آبشارهای فراوان دیگر هستند.

سوغات کرمان بسیار متنوع است از جمله شیرینی هایی مثل کلمپه، کماج سهن و قطاب، یکی دیگر ازسوغات معروف این شهر قاووت یا همان قوتو است. معروف ترین محصولات کشاورزی این شهر زیره، پسته، گردو، خرما و مرکبات است و صنایع دستی مرسوم کرمان پته دوزی، قالی بافی، گلیم بافی، ظروف مسی، خورجین بافی، گبر دوزی و عریض بافی است.

از میان غذاها و خوراکی های سنتی و محلی کرمان پرطرفدارترین های آن فالوده کرمانی، روغن جوشی ،آش شولی یا اوماچ، آبگوشت بادمجان، آبگوشت زیره، خورشت بز قرمه، زیره پلو، مجور کدو و خورشت به آلو است.