اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما
تاریخ انتشار:
نویسنده: ارغوان حسامی

در سال جدید رابطه اتان را متحول کنید

در سال جدید رابطه اتان را متحول کنید

زندگی دارای سربالایی و سرپایینی است، در سالی که گذشت همه ما دارای لحظه های شاد و غمگینی بودیم. لحظاتی که با شادی سپری شد و لحظاتی سخت که ما را اندوهگین کرد. ممکن است خیلی از شما دوست یا خانواده یا یکی از نزدیکانتان را از دست داده باشید. بسیاری نیز در این سال ازدواج کردند یا اتفاقات خوشایندی را تجربه کردند. سال نو فرصتی برای استفاده بهتر و بیشتر از لحظات و فرصت هاست. برای سال نو تصمیم بگیرید خیلی چیزها را از نو شروع کنید، از نو تصمیم بگیرید، از نو برنامه ریزی کنید، از نو روی پاهایتان بایستید، از نو شروع کنید. 


شما بارها دیده اید با عوض کردن یک وسیله در خانه چقدر حال و هوای دلتان خوب می شود. پس چقدر خوب است که کمی به حال و هوای دلمان برسیم. یک تغییر کوچک در درون خودمان یا در رابطه ما با همسر یا فرزندانمان می تواند تاثیر بسیاری بر روی زندگی ما بگذارد. پس بیاید برای داشتن یک رابطه عاشقانه با همسرمان برنامه ریزی کنیم. در زیر مواردی وجود دارد که به شما در این برنامه ریزی کمک می کند. 


تحول در روابط زناشویی


 


گذشت کنید


شاید شما نیز متوجه شده باشید که رابطه شما با همسرتان مانند رابطه او با خواهر و برادران یا والدینش نیست چرا که در صورت دلخوری بین آنها طولی نمی کشد که این دلخوری فراموش شده و روابط مانند اول خوب می شود. اما در کوچکترین جرو بحث های زن و شوهری در صورت گذشت نکردن بحث بالا می گیرد حتی اگر بحث تمام شود این دلخوری در ذهن دو طرف باقی می ماند و به مرور این بحث ها  و این در ذهن ماندن ها بر رابطه تاثیر گذاشته و رابطه شما را سرد می کند. 


بهتر است در سال نو هدفی جدید را دنبال کنیم، رابطه ها را پر از کینه و نفرت نکنیم. سعی کنیم در بحث هایی که پیش می آید گذشت کنیم و دعواها را ادامه دار نکنیم. سر مسائل کوچک بحث راه نیندازیم. بحث ها را دنباله دار نکنیم. کدورت های کوچک را بزرگ نکنیم. اگر همه این موارد را زیر پا گذاشتید پس منتظر سردی در روابط باشید. مطمئناً شما با پدر و مادرتان بحث و بگو و مگو داشته اید. آیا به یاد دارید چندبار این اتفاق افتاده است؟ جواب شما خیر است اما آیا بحث ها و بگو مگوهایتان را با همسرتان به یاد دارید؟ می یبینید که روابط شما با همسرتان بسیار متفاوت و حساس است. وقتی شما از یکدیگر دلخوری دارید هرچند آن را ببخشید، آن را در گوشه ای از ذهنتان نگه می دارید و انبار می کنید پس مواظب رابطه عاشقانه خود باشیم. روابط شما و همسرتان جایی برای کینه توزی و انتقام نیست که با بدی او بد باشید و با خوبی او خوبی کنید. بیایید گاهی ما کوتاه بیاییم. 


 


یک تصمیم مشترک بگیرید


دنبال کردن یک هدف با یکدیگر بسیار شیرین است. شما به یکدیگر کمک می کنید تا هدف شما زودتر تحقق پیدا کند. به عنوان مثال داشتن یک فرزند می تواند یک تصمیم عالی برای سال جدید باشد. به بهانه کار و مشکلات زندگی این هدف را به تعویق نیندازید. چرا که با بالا رفتن سن ممکن است شرایط روحی و جسمی شما دیگر برای این امر مناسب نباشد. یا داشتن یک خانه جدید می تواند به شما کمک کند تا درکنار یکدیگر برای رسیدن به آن تلاش کنید. همچنین شما می توانید تصمیم بگیرید در یک رشته تحصیلی درس خود را ادامه دهید. گرفتن یک تصمیم مشترک می تواند روابط شما را صمیمانه تر کند.


 


به روابطتان روح تازه ای ببخشید


اکثر ما به بهانه رسیدن به یک زندگی خوب همیشه آن را کشته ایم. زندگی کردن چیزی جز همین لحظه هایی که از دست می رود نیست. گاهی لازم است برای زندگی کردن ساعاتی را برای هم اختصاص دهیم. به سال گذشته نگاهی کنید شما در این سال درگیر روزمره گی های خود بوده اید. هر یک درگیر کارهای خود بوده و فقط خستگی هایتان را برای هم گذاشته اید. چه خوب است برای سال جدید برنامه ریزی کنیم. ساعاتی را برای با هم بودن انتخاب کنیم. آخر هفته ها را در کنار یکدیگر به برنامه های شاد و مفرح بپردازیم. یا حتی کافیست فقط گاهی دست به دست هم دهیم و از قدم زدن در کوچه پس کوچه های شهر لذت ببریم. بیایید تا دیر نشده قدر فرصت های با هم بودن را بدانیم. 


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.