اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

اشتباهاتی که همه ما در مورد موهایمان مرتکب می‌شویم

روش های صحیح مراقبت و شستشوی مو

چه کسی است که دوست نداشته باشد موهای براق و ابریشمی ‌داشته باشد. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید سعی کنید با موهای خود برخورد صحیحی داشته باشید. برخورد صحیح شامل تمام موارد مثل شستشو، خشک کردن و سایر موارد مربوط به مو باشد. اگر این موارد را انجام می‌دهید آن را کنار بگذارید:


قبل از شستن موها آن را شانه کنید


موها هنگامی ‌که خیس و مرطوب هستند ضعیف‌تر هستند و موهای مرطوب بیشتر در معرض ریزش قرار دارند. برای جلوگیری از ریزش و ضعیف شدن مو، موهای مرطوب را در حمام و زیر دوش شانه نزنید و قبل از آن هنگامی ‌که موهای شما خشک است آن را شانه بزنید.


موها را تا انتها شانه بزنید


حتما شنیده‌اید که شانه زدن بیش از اندازه مو باعث آسیب دیدن آن می‌شود. اما شانه کردن مو در زمانی که موهای شما آغشته به روغن است بهترین راه است. روغن‎های مناسب مو را روی پوست سر خود بریزید و آن را با شانه چوبی از ریشه‎ها تا انتها شانه بزنید. 


موهای خود را با حوله به آرامی ‌خشک کنید


در محصولات مراقبت از پوست مثل برخی شامپوها و دیگر محصولات که پس از شست و شو استفاده می‌کنید موادی وجود دارد که باید روی مو بماند. محکم کشیدن حوله روی سر علاوه بر اینکه این مواد را از بین می‌برد باعث شکنندگی و آسیب دیدگی مو می‌شود.


خشک کردن مو 


استفاده از سشوار


همه ما می‌دانیم که گرما یکی از عناصر مضر برای مو است. اما اگر شما می‌‌خواهید موهای خود را با استفاده از سشوار خشک کنید بهتر است قبل از انجام این کار از سرم‎های مو یا اسپری‎های مو که محافظ مو هستند استفاده کنید تا در برابر گرما کمتر آسیب ببیند. همچنین در زمان استفاده از سشوار بهتر است به جای حرارت خیلی بالای آن از حرارت سرد و معمولی استفاده کنید. 


استفاده از حالت دهنده‎های فلزی داغ بر روی موهای خیس


در زمانی که موهای شما خیس است به هیچ عنوان از حالت دهنده‎های حرارتی فلزی استفاده نکنید. اگر موهای مرطوب با ابزار‎های داغ مثل اتوی مو ترکیب شوند، فلز داغ آن‎ها می‌تواند فولیکول مو را از بین ببرد و رشته‎های مرطوب مو را بسوزاند که منجر به آسیب دیدگی و شکسته شدن موها خواهد شد. موها در هنگام استفاده از این وسایل باید کاملا خشک باشد. حتی زمانی که عجله دارید.


اتو مو


قبل از استفاده از وسایل حرارتی حالت دهنده مو از اسپری مو (تافت مو) استفاده نکنید.


زمانی که قبل از استفاده از اتوی مو از اسپری مو استفاده میکنید حتما صدایی مثل صدای جیز را می‌شنوید. این صدای سوختن موهای شماست. الکل‎هایی که در اسپری مو وجود دارد در تماس با گرما می‌سوزد و مو را نیز خواهد سوزاند. همیشه از اسپری مو بعد از حالت دادن مو استفاده کنید.


موهای خود را طوری نبندید که باعث آسیب دیدگی آن شود


همه ما برای زیبایی موهای خود را گاهی جمع میکنیم و یا میبندیم. اما اگر این بستن به گونه ای باشد که مو را تحت فشار قرار دهد باعث آسیب دیدگی مو می‌شود. سعی کنید موهایتان را خیلی محکم نبندید یا آن را با حالت‎های نامتعارف که باعث فشار آمدن به مو میشود آرایش نکنید.


به فکر درمان موخوره نباشید


خانم‎های عزیزم متاسفم که این را می‌گویم اما بهتر است بدانید که موخوره هیچ راه درمانی ندارد و هیچ محصولی وجود ندارد که بتواند موخوره را اصلاح و درمان کند. شما باید برای از بین بردن آن موهای خود را کوتاه کنید. اما برای پیشگری از بروز موخوره در موهای خود اولین راه حل آن اجتناب از شستشوی بیش از حد مو، استفاده نکردن از وسایل حرارتی و آرام خشک کردن آن با حوله است. راه دیگر جلوگیری از بیشتر شدن موخوره استفاده از سرم موی حاوی روغن آرگان است. 


موخوره مو


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.