اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

راه‌های بی نظیر درمان ریزش مو

مقابله با ریزش مو

ریزش مو مشکلی است که اکثر خانم‌ها با آن روبرو هستند. در حالی که ریزش روزانه 50 تا 100 تار مو طبیعی است اما ریزش بیشتر از این تعداد می‌تواند نشانه بروز مشکل باشد. علت‌های مختلفی می‌تواند باعث ریزش مو شود که خوشبختانه معمولا علت آن مربوط به استفاده شیوه‌های غلط آرایش مو و لوازم آرایشی بهداشتی نادرست است نه سلامت فرد.


از آنجایی که ریزش مو معمولا مشکل اکثر زنان است و تبدیل به یک نگرانی برای آن‌ها شده است، راهنمایی‌هایی وجود دارد که می‌تواند تا حدی در جلوگیری از ریزش مو به زنان کمک کند. اگر متوجه شدید که به تازگی مشکل ریزش مو برای شما نیز به وجود آمده است می‌توانید از راهنمایی‌هایی که ما در زیر برایتان آورده‌ایم کمک بگیرید. اگر با این راه‌ها موفق به متوقف کردن ریزش موی خود نشدید با یک آزمایش خون ساده توسط پزشک می‌توانید بفهمید که آیا علت آن سلامت شماست یا خیر.


از آرایش مویی که باعث فشار به ریشه موی شما می‌شود اجتناب کنید


دم اسبی بستن مو، بافتن موها و هر مدل دیگری که خیلی با شدت باشد و ریشه مو را تحت تاثیر قرار دهد می‌تواند باعث ریزش مو شود. بستن مو یا بافتن آن می‌تواند موهای ظریف و ریشه مو را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و باعث ریزش شود. اگر می‌خواهید موهای خود را دم اسبی ببندید بهتر است از یک کش موی نرم و ارتجاعی استفاده کنید. این کار به موهای شما کمتر آسیب می‌زند.


بافت مو


از ابزارهای حالت دهنده موی حرارتی کمتر استفاده کنید


حرارت همیشه باعث آسیب به مو می‌شود. استفاده از وسایلی که حرارت به مو انتقال می‌دهند باعث ایجاد شکستگی در رشته‌های مو میشود و موهای شما را شکننده می‌کند و به آن آسیب می‌رساند. اگر می‌خواهید از دستگاه حرارتی مثل اتوی مو استفاده کنید سعی کنید آن را در یک منطقه از موی خود بیشتر از ثانیه نگه ندارید. همچنین در مواقع استفاده از وسایلی مثل سشوار دست خود را جلوی آن بگیرید اگر انگشت شما را بسوزاند مطمعنا موی شما را نیز می‌سوزاند.


تا حد امکان سعی کنید موهای خود را به صورت طبیعی و بدون استفاده از سشوار خشک کنید. قبل از استفاده از لوازم حرارتی می‌توانید از یک اسپری مو نیز استفاده کنید که این کار آسیب کمتری به موهای شما وارد می‌کند.


سشوار مو


از محصولات شیمیایی زیاد استفاده نکنید


درست همانطور که حرارت برای مو ضرر دارد، مواد شیمیایی موجود در رنگ موها و مواد شیمیایی که در سالن‌های آرایشی استفاده می‌شود نیز می‌تواند باعث آسیب به مو و ریزش مو شود. مواد روشن کننده مو مثل دکلره و سایر مواد شیمایی می‌تواند باعث آسیب به مو، تضعیف آن و در نتیجه ریزش مو شود. همیشه سعی کنید از رنگ موهایی که نزدیک به رنگ موی خودتان است استفاده کنید. همچنین اگر دچار ریزش مو هستید استفاده از رنگ موهای شیمایی می‌تواند ریزش موی شما را تشدید کند. اگر شما به طور مداوم از مواد شیمیایی استفاده می‌کنید بهتر است حداقل هفته ای یکبار از تقویت کننده‌های مناسب مو برای موی خود استفاده کنید.


رنگ مو


به تغذیه خود اهمیت دهید


غذاهایی که سرشار از ویتامن و مواد معدنی مثل آهن، روی، و ویتامین B12 است میتواند باعث تقویت موی شما و ضخیم تر شدن موهای نازک شما شود. رژیم غذایی شما بهتر است شامل مقدار زیادی از سبزیجات، آجیل، لوبیا، ماهی و گوشت بدون چربی باشد. همچنین یک رژیم غذایی مکمل نیز میتواند به حفظ سلامت موی شما کمک کند.


از شامپو‌ها و محصولات مناسب موی خود استفاده کنید


از آنجایی که ریزش مو تقریبا تبدیل به دغدغه همه زنان شده است شرکت‌های تولید شامپو معمولا شامپوهایی مناسب برای ریزش مو تولید می‌کنند که به تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند. اگر ریزش مو دارید بهتر است که از این نوع شامپوها برای موهای خود استفاده کنید. معمولا این شامپوها حاوی موادی معدنی و روغن‌هایی هستند که می‌تواند به رشد مو و از بین بردن باکتری‌هایی که باعث شکستگی و ریزش مو میشود کمک کند. همچنین باعث افزایش گردش خون در پوست سر نیز می‌شوند.


شامپوی مو


از داروهای موضعی که به درمان ریزش مو کمک می‌کند استفاده کنید


دارویی به نام «ماینکوسیدیل» Minoxidil که معمولا بدون نسخه پزشک نیز می‌توانید آن را تهیه کنید وجود دارد که بسیار شناخته شده است. این دارو باعث تحریک فولیکول‌های مو می‌شود و باعث رشد مو می‌شود که معمولا باید یک دروه 6 ماهه آن را مصرف کنید تا به نتیجه برسید. اگر 6 ماه برای شما کمی ‌زیاد است، می‌توانید از اسپری‌های ضخیم کننده مو استفاده کنید که ظاهر مو را می‌پوشاند.


درمان ریزش مو


ماساژ پوست سر را فراموش نکنید


سعی کنید زمانی که سر خود را شامپو میزنید در حمام یا مواقعی که از داروهای تقویت مو استفاده می‌کنید پوست سر خود را ماساژ دهید. ماساژ باعث بهبود گردش خون در پوست سر می‌شود و رشد مو را تحریک می‌کند. با حرکت دادن انگشتان خود به صورت آهسته و دایره‌ای شکل در کل سر هم استرس کاهش می‌یابد و هم باعث رشد دوباره مو می‌شود. 


ماساژ پوست سر


روغن‌های مفید را برای موهای خود استفاده کنید


ممکن است تنها راه مفید برای تقویت موهای شما و توقف ریزش مو استفاده از روغن‌های مفید و ضروری باشد. روغن‌هایی مثل روغن اسطوقدوس یا رزماری خواص آرامبخش و تقویت کننده ای دارد و به رشد مو کمک می‌کند. چند قطره از این روغن‌ها را روی پوست سر بریزید و ماساژ دهید. این یکی از بهترین راه‌های تقویت مو وجلوگیری از ریزش مو است. 


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.