اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

عوارض جانبی رژ لب

مضرات استفاده از رژ لب

روغن‎هایی که در رژ لب استفاده می‌شود منفاذ پوست را مسدود می‌کند و باعث به وجود آمدن عوارض دائمی ‌می‌شوند.


مهمترین وسیله آرایش برای یک زن شاید رژ لب باشد و بدون رژ لب آرایش کامل نخواهد شد. 


اما به چه قیمتی؟


رژ لب‎ها به علت مواد مصرف شده در آن‎ها دارای برخی عوارض جانبی غیرقابل اجتناب هستند. خانم‎ها زمانی که می‌خواهند از خانه خارج شوند رژ لب می‌زنند و تمام روز آن را روی لب خود نگه‌می‌دارند. حتی با آن می‌خوابند. 


بسیاری از ژ لب‎ها حاوی سرب هستند که بسیار مضر است و سبب آسیب‎های برگشت ناپذیری خواهد شد. آن‎ها باعث ایجاد حساسیت، تحریک و پوسته پوسته شدن لب می‌شود. برخی مواد شیمایی مضر و فلزات سنگین نیز می‌توانند باعث سرطان شوند.


در اینجا به برخی عوارض جانبی مضر در استفاده از رژ لب‎ها به طور مداوم و طولانی مدت اشاره می‌کنیم.


فلزات سنگین باعث نارسایی کلیه می‌شود


سرب حاوی فلزات سنگین مضر مانند کادمیوم، منیزیم و کروم است. تمام این فلزات می‌توانند باعث ایجاد بیماری‎های خطرناک و آسیب به اندام‎ها شوند. مقدار کادمیوم بسیار بالا می‌تواند خطر نارسایی کلیه را افزایش دهد. استفاده مکرر از رژ لب می‌تواند باعث ایجاد تومور در معده نیز شود.


مضرات رژ لب


سرب برای سیستم عصبی مضر است


سرب یک ماده مورد استفاده رایج در بسیاری از رژ لب‎ها می‌باشد. سرب ماده‌ای است که روی سیستم عصبی تاثیر می‌گذارد. همچنین باعث آسیب مغزی، عدم تعادل هورمونی و ناباروری می‌شود. 


مواد شیمایی موجود در رژ لب ممکن است رشد را تحت تاثیر قرار دهد.


بسیاری از رژ لب‎ها حاوی مواد شیمایی هستند که عوارض جانبی مضری دارد. مواد شیمیایی که محصول نفت خام و گاز طبیعی هستند. این مواد می‌توانند باعث اختلال غدد درون ریز شود که به عنوان یک مانع برای رشد، تولید مثل و هوشمندی عمل می‌کند.


نگهدارنده‎های مورد استفاده در رژ لب سرطان‌زا است


نگهدارنده‎های مورد استفاده در رژ لب‎ها فرمالدئید و پارابن‎هایی هستند که باعث ایجاد سرطان می‌‌شوند. چربی‎های موجود در این نگهدارنده‎ها باعث التهاب چشم، سرفه، خستگی و تحریک پوست می‌شوند. روغن‎های مورد استفاده در رژ لب باعث خارش و تحریک پوست می‌شوند ممکن است اثرات مضر دائمی ‌داشته باشند. 


رژ لب‎ها سموم بدن را زیاد می‌کند


زنان به طور تصادفی هنگام خوردن غذا رژ لب را می‌خورند و همین موضوع باعث وارد شدن سموم به بدن می‌شود. رژ لب‎ها و برق لب‎ها باعث می‌شوند که زن‎ها روزانه مقداری آلومینیوم، کادیوم، کروم و منگنز وارد بدن خود کنند که در طولانی مدت این مواد در بدن جمع می‌شود و باعث ایجاد مسمومیت در بدن می‌شوند. 


رژلب


در اینجا ما به تمام مواد و فلزات مضری که ممکن است با رژ لب زدن وارد بدنتان شود اشاره کردیم. دفعه بعد که رژ لب زدید مطمئن باشید که دارید یکی از این مواد مضر را به لبتان می‌زنید. 


حتی رژ لب برای مردان نیز می‌توانند خطراتی به همراه داشته باشد و این خطر زمانی است که همسرشان رژ لبی را روی لباس آن‎ها ببیند که مربوط به زن دیگری است.


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.