اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما اینستاگرام عروسی باما تلگرام عروسی باما
تاریخ انتشار:
نویسنده: ارغوان حسامی

نکات مهم در خرید جهاز عروسی

نکات مهم در خرید جهاز عروسی

در ابتدا شما باید نکاتی همچون زمان جشن عروسی، متراژ منزل عروس و داماد و میزان بودجه را برای خرید جهزیه در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین برنامه ریزی را برای خرید داشته باشید. به عنوان مثال اگر زمان زیادی تا عروسی باقی مانده است می توان فقط به خرید وسایل اساسی و ضروری مانند فرش، تخت، مبل و ... که بعداً از مد نمی افتند پرداخت. یا متراژ منزل می تواند در خرید وسایل تفاوت داشته باشد خرید یک یخچال ساید بای ساید برای خانه ای که جایی برای آن ندارید ممکن است اشتباه باشد. یا خرید پرده هایی که برای پنجره های شما اندازه کوچکتر یا بزرگتر دارند. 


پس از تعیین موارد بالا شما باید رنگ اتاق ها و آشپزخانه خود را در نظر بگیرید خصوصاً در خانه هایی که آشپزخانه آن اپن است ترکیب رنگ می تواند جزء نکات مهم باشد. بهتر است ابتدا از لوازم برقی اصلی و بزرگ شروع کرده و سپس لوازم برقی کوچک را خریداری کنید. پس آن نوبت به سرویس های آشپزخانه مانند سرویس چینی، قاشق و چنگال و غیره می رسد. در نهایت شما می توانید به خرید وسایل خرده ریزه یا حتی غیر ضروری بپردازید. پس بهتر است در این مرحله لیستی کامل از وسایلی که لازم دارید را تهیه کنید تا هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. و برای خرید این وسایل به مراکز اصلی هرکدام از آنها مراجعه کنید. به عنوان مثال در هر شهری بازار و خیابانی برای خرید لوازم برقی یا بازاری برای تهیه کالای چوب وجود دارد. بهتر است از این بازار ها دیدن کنید و با مارک ها و قیمت ها آشنایی پیدا کنید. 


جهاز عروسی


 


رنگ وسایل برقی اصولاً تنوع کمتری دارد و بیشتر در سه رنگ سفید ، مشکی و نقره ای کاربرد دارد. هرچند اکثر فروشنده ها رنگ سفید را پیشنهاد می کنند چرا که راحت تر  تمیز می شود، ست کردن آن با بقیه وسایل آشپزخانه راحت تر است و کمتر از مد می افتد اما سلیقه شما در این طمینه از هر چیزی مهمتر است. برای تعیین وسایل دیگر قسمت های منزل بهتر است با همسر خود مشورت داشته باشید و به این نکته توجه کنید که چه رنگی باعث آرامش شما می شود، چه رنگی حس خوبی به شما می دهد و کدام رنگها در شما شور و هیجان ایجاد می کند؟ 


در ابتدای خرید جهیزیه از خرید وسایل غیرضروری خودداری کنید. برخی از خانواده ها با خرید تابلوهای بزرگ و ظروف آنچنانی جهازی پر زرق و برق برای عروس و داماد تدارک می بینند. لوازم همچون بوفه، آباژور، تابلوهای گران قیمت و وسایل زینتی ضروری نیستند و عروس و داماد می توانند پس از مدتی خودشان آن ها را تهیه کنند. خرید این وسایل باعث بالا رفتن هزینه ها و پایین آمدن کیفیت وسایل ضروری می شود. ابعاد، فضا و هزینه ای که برای خرید جهاز در نظر گرفته اید در خرید این وسایل باید مد نظر قرار گیرد. شما می توانید تنها با یک تابلویی که به شما آرامش می دهد یا با عکس عروسیتان یا با مجسمه و گل هایی که در مناسبت های مختلف برای هم خریده اید به خانه خود آرامش را تزریق کنید. گاهی استفاده زیاد از وسایل زینتی و ایجاد یک فضای شلوغ نه تنها خانه شما را زیبا نمی کند بلکه آرامش شما را نیز برهم می زند. 


اگر شما بین یک خرید کلاسیک یا مدرن گیر کرده اید باید فضا و ابعاد خانه اتان را در نظر بگیرید. شما می توانید در یک خانه بزرگ از یک دست مبل راحتی برای اتاق نشیمن و یک دست مبل کلاسیک و استیل برای بخش پذیرایی خود استفاده کنید اما باید توجه داشته باشید که در خانه هایی با متراژ کم فقط یک دست مبل راحتی کافیست و خریدن مبل های استیل چندان فکر درستی نیست. حتی شما می توانید در صورت داشتن متراژ خیلی کم فقط از یک مبل کاناپه برای جلو تلویزیون استفاده کنید. 


برای ست کردن رنگ پذیرایی یا نشیمن می توانید از مبل ها و پرده کمک بگیرید شما می توانید رنگ پرده را با کوسن مبل ها هماهنگ کنید. برای مبل های استیل از پرده هایی به جنس حریر و والن هایی هم جنس و رنگ مبل استفاده کنید و برای مبل های راحتی از پرده های فانتزی استفاده کنید. 


اگر چه نباید تنها مولفه شما وسایل ارزان قیمت باشد، چرا که مهم کیفیت مرغوب کالاست اما باید بدانید که خرید یک جهاز گران قیمت ضامن خوشبختی شما نیست.


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.