عروسی با ما یک بانک بزرگ در زمینه برگزاری مراسم عروسی است و به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجموعه ای از بهترین خدمات عروسی مانند: باغ و تالار، مزون ها، گلفروشی ها و... را در دسترس داشته باشید تا کمی دستتان برای انتخاب باز باشد ما تمام این خدمات را برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عروسی های شما گرد هم جمع کرده ایم :)

نکاتی برای هفته اول ترک سیگار
پزشکی و سلامت
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷
ادامه مطلب
نکات مهم در خرید جهاز عروسی
ازدواج
دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷
ادامه مطلب
IOS Application
تجربیات استفاده خودتان از خدمات گوناگون این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید
انجمن سایت عــــــروس
مشاهده انجمن
کانال تلگرام
کسب و کارهای جدید
عروسی با ما در بیرجند

شهر کویری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی با جمعیتی در حدود ۲۷۰ هزار نفر دارای آب و هوای خشک و بیابانی و نیمه بیابانی است و در شرق کشور قرار دارد. استان خراسان در سال ۱۳۸۳ به سه بخش خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی تقسیم شد که در این تقسیم بندی بیرجند به عنوان مرکز خراسان جنوبی انتخاب گردید.

شهر بیرجند اولین شهری است که در ایران دارای سازمان آبرسانی بوده و بنگاه آبلوله آن به عنوان نخستین سازمان آبرسانی کشور شناخته شده است. این شهر دومین شهر ایران پس از تهران است که در سال ۱۳۰۲ از لوله کشی آب شهری بهره مند گردید. همچنین مدرسه شوکتیه بیرجند سومین مدرسه در ایران پس از مدرسه دارالفنون تهران و مدرسه رشدیه تبریز بود که آموزش به سبک نوین در آن اجرا می‌شد. سومین فرودگاه ایران نیز پس از قلعه مرغی و بوشهر در سال ۱۳۱۲ در این شهر ساخته شد.

این شهر دارای مکان های تاریخی، تفریحی و گردشگری زیادی از جمله ارگ گلاه فرنگی، باغ رحیم آباد، باغ اکبریه، مدرسه شوکتیه، قلعه پایین شهر، بنده دره بیرجند، باغ معصومیه، ارگ بهارستان، ارگ حاجی آباد، حمام چهار درخت، باغ امیر آباد، باغ شوکت آباد و بهلگرد است.

صنایع دستی بیرجند سفالگری، جاجیم بافی، حوله بافی، سیاه چادربافی، سفره بافی، گبه بافی، قلم زنی، گلیم بافی، نمد مالی، قالی بافی و خراطی سنتی است. عناب، زعفران و زرشک مهمترین محصولات کشاورزی این شهر هستند و بهترین عناب کشور را بیرجند دارد که در زمینه صادرات نیز این محصول در بیرجند حرف های زیادی برای گفتن دارد. همچنین از مهمترین سوغات بیرجند نیز می‌توان سنجد، شیرینی سنتی، برگه ی هلو، بادام کوهی، نان سمنو، نان زردی و توت خشک را نام برد. چند نمونه از غذاهای محلی این شهر آش شلغم، اشکنه بلغور شیر، بلغور پلو، قروت بادمجان و کشک سالاری است.