عروسی با ما یک بانک بزرگ در زمینه برگزاری مراسم عروسی است و به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجموعه ای از بهترین خدمات عروسی مانند: باغ و تالار، مزون ها، گلفروشی ها و... را در دسترس داشته باشید تا کمی دستتان برای انتخاب باز باشد ما تمام این خدمات را برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عروسی های شما گرد هم جمع کرده ایم :)

نکاتی برای هفته اول ترک سیگار
پزشکی و سلامت
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷
ادامه مطلب
نکات مهم در خرید جهاز عروسی
ازدواج
دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷
ادامه مطلب
IOS Application
تجربیات استفاده خودتان از خدمات گوناگون این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید
انجمن سایت عــــــروس
مشاهده انجمن
کانال تلگرام
کسب و کارهای جدید
عروسی با ما در اراک

اراک مرکز استان مرکزی و یک شهر صنعتی است که در جنوب غربی استان تهران و در نواحی مرکزی ایران قرار دارد. این شهر جمعیتی در حدود ۵۳۰ هزار نفر دارد و چهاردهمین شهر پر جمعیت کشور است و آب و هوای آن سرد و خشک است. اراک به نسبت سایر شهرهای ایران شهری جوان و تازه محسوب می شود.

اراک یک شهر صنعتی است و به دلیل صنعتی بودن و وجود کارخانه ها و صنایع زیاد در این شهر، هوای نسبتاً آلوده ای دارد. شهر اراک در قدیم گویش های مختلفی داشته است اما اکنون می‌توان گفت تقریبا بدون گویش است و مردم این شهر با گویش کتابی صحبت می‌‌کنند.

این شهر از حیث وجود صنایع مادر دومین شهر و به طور کلی چهارمین شهر صنعتی کشور است. صنایع زیادی اولین کارخانه هایشان را در این شهر بنا کردند. مثل اولین کارخانه تولید آلمینیوم کشور، اولین و بزرگترین کارخانه لوکوموتیوسازی ایران، اولین کارخانه کمباین سازی ایران، اولین ایستگاه آزمایش تست دکل انتقال نیرو در خاورمیانه و اولین مدرسه خورشیدی ایران. به دلیل وجود این صنایع مادر و سایر کارخانجات و صنایع بزرگ دیگر در این شهر به اراک لغب پایتخت صنعتی ایران را نیز داده اند.

از مکان های تاریخی شهر اراک می توان به بنای تاریخی کاروانسرا، آتشکده برزوی، بازار اراک، بنای تاریخی پیر مراد آباد، روستای ساروق انجدان، شهر زیرزمینی ذلف آباد و بنای تاریخی حمام چهارفصل اشاره کرد. شهر اراک دارای طبیعیت زیبایی نیز است و به دلیل شرایط جغرافیایی، خود سازه های آهکی زیادی در اطراف این شهر وجود دارد که باعث تشکیل غارهای زیادی شده است. از جمله آن ها غار انجدان، غار آسیلی، غار سفید خانی و غار قلعه چوق است. همچنین طبیعت کوهستانی این شهر مورد علاقه بسیاری از کوهنوردان و طبیعت گردان است. چشمه های معروف اراک نیز چشمه چپقی و چشمه کیخسرو است. نان فتیر و شیرینی گوش فیل اراک به عنوان سوغات طرفداران زیادی دارد. شهر اراک دارای تاکستان های فراوانی است که بیش از ۲۰ نوع انگور دارد و سایر فراورده های مربوط به انگور مثل کشمش و شیره انگور و سرکه شیره اراک بسیار معروف است.